Outsourcing informatyczny

W obecnych czasach działanie wielu firm i podmiotów gospodarczych opiera się na sprzęcie komputerowym. Jego sprawne funkcjonowanie wpływa na efektywność działania. Nie każdy przedsiębiorca jednak zna się na zawiłych niekiedy procedurach i dlatego wielu z nich decyduje się na oddelegowanie czynności związanych z IT zewnętrznej firmie. Tego typu działania określa się jako outsourcing informatyczny.

Outsourcing IT to nic innego jak wsparcie w zakresie przetwarzania, przesyłania, przechowywania i zabezpieczania wirtualnych informacji. Usługi oferowane przez specjalistów w tej dziedzinie są różnorodne, i mogą obejmować bardzo szeroki zakres działań. Na zlecenie Klienta wyszkoleni informatycy i programiści zajmą się zarządzaniem bazami danych, utrzymywaniem infrastruktury serwerowej, zabezpieczaniem sieci czy serwisem sprzętu. Doradzą przedsiębiorcy w kwestii wyboru najlepszego oprogramowania IT do firmy lub poprowadzą jego stronę internetową i aplikacje na urządzenia mobilne.

Dlaczego outsourcing IT jest obecnie tak popularny? Niewątpliwą zaletą powierzenia innym obsługi zaplecza informatycznego naszej firmy jest wygoda. Nie musimy zajmować się skomplikowanymi, zwykle niezrozumiałymi dla laików kwestiami technologicznymi. Przekazanie określonych obowiązków specjalistom od IT gwarantuje wysoką jakość usług, dostęp do fachowej wiedzy oraz doświadczenia pracowników. Dzięki outsourcingowi znacząco redukujemy również koszty, nie musimy bowiem inwestować w nowy sprzęt, szkolenia stałych lub zatrudnianie nowych współpracowników, którzy zajęliby się wsparciem informatycznym firmy. Możemy przeznaczyć zaoszczędzone środki na rozwój biznesu i skupić się na jej jak najlepszym funkcjonowaniu.

Specjalnością firmy Ramsystems z Poznania jest pomoc komputerowa zarówno na początkowym etapie wdrożenia systemów IT opartych na skrętce, WIFI i światłowodach, a także outsourcing informatyczny w trakcie bieżącego zarządzania infrastrukturą technologiczną przedsiębiorstwa. Zajmujemy się kompleksowym koordynowanie wieloma gałęziami systemu firmy, obejmującymi m.in.:

•serwery,
•komputery,
•urządzenia drukujące,
•strony internetowe,
•urządzenia mobilne.

Nasza oferta outsourcingu informatycznego przygotowana jest pod kątem zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorstw z Poznania i innych miast na terenie Polski. Klienci, którzy z racji wielkości firmy nie potrzebują programisty zatrudnionego na pełnym etacie korzystając z profesjonalnych usług outsourcingu zaoszczędzą niebagatelne kwoty, które mogą przeznaczyć na inne, bardziej związane z bieżącą działalnością cele. W ramach umowy zapewnimy wsparcie certyfikowanego specjalisty od outsourcingu informatycznego w wymiarze godzin indywidualnie dopasowanym dla Państwa firmy. Co więcej, dzięki zdalnemu dostępowi do całej infrastruktury informatycznej i zainstalowaniu wirtualnych serwerów gwarantujemy szybką realizację powierzonych nam zleceń oraz znacząco zmniejszamy czas reakcji w przypadku pojawianie się ewentualnych awarii.

W zakres usług outsourcingu IT poznańskiej firmy Ramsystems wchodzi m.in.:
•budowa i administracja systemami komputerowymi, usługi katalogowania ADDS;
•modernizacja i zarządzanie sieciami, bezpieczeństwo, WIFI, VP; N;
•helpdesk – pomoc pracownikom w codziennej pracy z systemami informatycznymi;
•serwis sprzętu komputerowego (serwery, komputery, drukarki), naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne;
•tworzenie kopii zapasowych oraz monitorowanie poprawności;
•kontrolowanie pracy serwerów, urządzeń sieciowych oraz komputerów osobistych, aktualizacje oprogramowania, ochrona antywirusowa;
•konsulting, doradztwo przy doborze systemów informatycznych oraz lepszym wykorzystaniu obecnych zasobów;
•rejestracja unikalnych domen i kompleksowe zarządzanie stroną internetową oraz hostingiem;
•obsługa urządzeń mobilnych firmy, takich jak smartfony czy tablety.

W trakcie wykonywania każdego projektu IT firma Ramsystems z Poznania wykorzystuje tylko sprawdzone rozwiązania i sprzęty renomowanych marek. Dostosowujemy zakres usług do konkretnych potrzeb Klienta, dlatego też możemy zaproponować świadczenia na każdą kieszeń. Skorzystanie z naszych usług outsourcingu IT to istotne profity, wśród których są: zyski finansowe, gdyż usługa ta jest tańsza niż zatrudnienie kogoś na pełen etat; większe możliwości uzyskania pomocy ze względu na dostęp do wielu kompetentnych specjalistów, posiadających umiejętności w różnych dziedzinach obsługi systemów komputerowych.

***
Jeśli mają Państwo jakieś pytanie odnośnie outsourcingu informatycznego to nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi w rozmowie telefonicznej, drogą elektroniczną lub w trakcie spotkania w siedzibie firmy w podpoznańskim Skórzewie. Niezbędne dane znajdują się w zakładce „Kontakt”.